МВР с равносметка: 1946 сигнала за изборни нарушения, 165 досъдебни производства

30 октомври 2023, 05:52 часа • 1397 | прочитания

От началото на кампанията до 21.30 часа в СДВР и ОДМВР са получени общо 1946 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите.

Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)

За същия период са образувани 165 досъдебни производства /46 бързи и 119 - по общия ред/, от тях 144 са за нарушаване на политическите права на гражданите и 21 - за други нарушения, свързани с изборния процес.

ОЩЕ: Калин Стоянов: Няма партия, която да не е съпричастна към купуването на гласове

В изборния ден в СДВР и ОДМВР са били издадени 822 удостоверения на граждани за упражняване правото им на глас. От 24 октомври до момента те са 1695.

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Екипи на полицията са ангажирани със съпровождане на материалите от секционните избирателни комисии до ОИК.

ОЩЕ: Две секционни избирателни комисии все още не са предали протоколите си в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес